Ubytování v Bangkoku

Ubytování v Bangkoku: Penzion se vám líbil na fotkách, skutečnost může být jiná

Thajsko je jiný svět, než na jaký jsme zvyklí z Evropy. Ubytování v Bangkoku vás může i značně překvapit. Nacházejí se tu nejluxusnější hotely, ale i ubytování v pokoji s tureckým záchodem na chodbě. Stejně jako jízda taxíkem, dá se přespat levně. Počítejte však s tím, že co si vyberete prostřednictvím internetu, vám nemusí naživo vyhovovat. Je možné, že vyzkoušíte hned několik různých ubytovacích zařízení, než si vyberete to pravé místo.

Pokud hledáte vhodný hotel v Bangkoku, v Letušce víme jak na to a rádi vám poradíme. Stačí vyplnit formulář. 

Ubytování – Bangkok v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Bangkoku třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné.  

Studentská exotika na ubytovně

Pokud chcete výrazně ušetřit a nevadí vám tak trochu sparťanské podmínky, ubytujte se poblíž Khao San. Najdete tu vícelůžkové pokoje s větrákem, společnou koupelnou a záchodem. Takové ubytování může Evropana překvapit. Pokoje nemusí být příliš čisté a může vás potrápit hmyz a hlodavci. Toalety jsou většinou turecké. Ubytovny bývají rozděleny na pokoje pro muže a ženy zvlášť. Cena za postel a noc se pohybuje od sta bahtů výše. Lze si však také pronajmout dvoulůžkový pokoj lepší kvality, jeho cena se pohybuje kolem 500 bahtů za noc, někdy si můžete dopřát i klimatizaci.

Levně i draze, jak je libo

Bangkokské hotely splňují ty nejpřísnější nároky, jejich služby se velmi podobají službám v Evropě včetně podávané kuchyně. Pozor, ceny jsou vyšší v zimních měsících, od listopadu do února, kdy je hlavní turistická sezona.

I oficiální průvodce vydaný administrativou Bangkoku rozlišuje hotely na levnější a ty luxusní. Levnější hotel nebo hostel je vhodný pro ty cestovatele, kteří si, spíš než samotný pobyt na pokoji, chtějí užít úchvatné královské město.

Hotely za dobrou cenu

Například Hostel Suk11 nabízí čisté pokoje pro dva nebo větší noclehárny. Vše je zařízeno jednoduše a přitom stylově. V každém pokoji je klimatizace a teplá sprcha. Hostel najdete na ulici Sukhumvit 11 číslo 1/13, jen pět minut od nadzemního vlaku Skytrain. Dvoulůžkový pokoj tu můžete mít na noc již za zhruba 800 bahtů. Pětilůžkový pokoj pak stojí zhruba 1500 bahtů. Kompletní informace najdete na stránce hostelu.  Suk11 je prý ideální místo pro ty, kteří milují noční život. Ulice Sukhumvit 11 je totiž ve čtvrti plné restaurací a obchodů.

Naopak klidnější spaní by měl zajistit pavlačový hotel Rambuttri Village Inn, který se nachází v ulici Khao San na Starém městě v srdci Bangkoku. Díky pavlačovému uspořádání míří okna do vnitrobloku a v noci by vás tak neměl příliš rušit hluk z ulic. Na výběr je tu ze dvou kategorií pokojů: Superior a De luxe. Sejf, telefon, televize, sprcha, klimatizace, to vše najdete na pokojích. Jednolůžko se tu dá pořídit již za 590 bahtů za noc, dvoulůžko již za 690 bahtů. Více na stránkách hotelu

Spát můžete i luxusně

Luxusní hotely jsou v Bangkoku jedny z nejkrásnějších na světě, nabízejí krásnou vyhlídku na řeku Čao Praya a celou řadu aktivit. V restauracích vaří kuchyřské hvězdy vynikající jídlo. K takovým pohádkovým hotelům patří třeba Praya Palazzo ve čtvrti Riverside. Z pokojů paláce můžete koukat na řeku, je odtud coby kamenem dohodil ke královské rezidenci a dalším památkám. Nabízí se tu 17 elegantně zařízených pokojů čtyř kategorií. Ty nejluxusnější jsou zařízené ve stylu přelomu 19. a 20. století. Dvoulůžko se tu dá pořídit již za 3000 bahtů na noc. Více na stránce o hotelu.