Kulturní tip v Bangkoku

Za obřími buddhistickými plátny do Bangkoku

Říjen a listopad se ponese v přední bangkokské výstavní síni H-Gallery ve znamení experimentů, ale také obřích pláten. Pokud vás zajímá thajské umění, kupte si letenku a navštivte v říjnu výstavu se zdánlivě nudným názvem "Recent Works", tedy Současná tvorba.

V útrobách exkluzivní H-Gallery na vás čekají obří nástěnná plátna od předních thajských výtvarníků Sopheap Pich a Jakkai Siributr, která slavila nedávno velký úspěch na celosvětové výstavě v Hong Kongu. Plátna jsou vyrobena z bambusu, kovu, mnoha druhů látek a dalšího materiálu. Na některá jsou našité tisíce droboučkých amuletů, což má symbolizovat buddhistické pozadí celé práce. Výstava potrvá do konce listopadu. Celý říjen navíc můžete v H-Gallery zhlédnout také expozici s názvem "Fault Lines". Experimentální a hravá výstava má odrážet mnohovrstevnatost lidské psychiky.

Jak se dostat na výstavu:

Poleťte do Bangkoku a přesvědčete se sami na adrese 201 Sathorn Soi 12, otevřeno je denně mimo úterý. Použít můžete stanice vlaku STR (Skytrain) Chong Nonsi (S3) a Surasak Stations (S5). 

Foto: Hgallerybkk.com