Filmaři milují Bangkok

Jděte po stopách natáčení filmu „Pařba v Bangkoku“

Jestliže patříte mezi fanoušky americké komedie „Pařba v Bangkoku“, můžete se vypravit hledat místa, kde se natáčelo. Kupte si levné letenky do Bangkoku a zažijte na vlastní kůži nezaměnitelnou atmosféru tepající metropole, která se ani po setmění neukládá ke spánku.

Přestože byla většina míst přebudována speciálně pro film, podobnosti jsou stále patrné a nabízí se tak možnost poznat Bangkok úplně novým způsobem. Některé budovy najdete přímo v centru, za jinými budete muset podniknout cestu. Ale naše doporučení můžete přijmout jako tip k návštěvě thajské metropole, i když nejste fanoušky filmu. 

Jak na filmovou procházku v Bangkoku:

  • The Cactus bar na Soi Cowboy

Jeden z filmových barů najdete na ulici Soi Cowboy. Na této stopadesátimetrové ulici se nachází přibližně čtyřicet barů a dá se označit za pravý „red-light district“ – sídlo striptýzových klubů, nevěstinců, erotických obchodů a představení pro dospělé. Do všech podniků tedy mohou vstoupit pouze starší dvaceti let.
Tento bar se stal předlohou pro filmový „Siam Sam's Bar“.

  • Sky bar na State Tower

Tento bar se nachází na samém vrcholu věže State Tower a patří k nejvýše položeným barům v Asii. Ve filmu byla budova natáčena z helikoptéry a protagonisté se zde setkali s mafiánem Kingsley, který unesl mladšího bratra Stewovi nastávající. Sky bar je součástí hotelového komplexu Lebua a ubytování na jednu noc vyjde v přepočtu na třináct tisíc korun.

  • Staré město v Bangkoku

Trojice filmových hrdinů se vydává hledat vzpomínky na prožitou noc do kláštera „Ching Mei“. Přestože klášter sám je smyšlený, ve Starém městě najdete exteriéry použité v jednotlivých scénách a opravdu stojí za návštěvu. Historické chrámy jsou obklopeny nádhernými parky, které jsou oázami klidu v jinak rušném velkoměstě.

Mapu filmových lokací najdete na webu.

Na snímku je State Tower Bangkok 

Foto: Travel.nationalgeografic.com