Doprava z letiště do Bangkoku

Jak se dostat z letiště do Bangkoku? Autobusem, taxíkem a vlakem

Cestou z letiště si užijete klimatizovaný komfort, po výstupu z vlaku vás zřejmě ohromí vedro a vlhko. Hlavní město Thajska je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů v Asii, zdejší letiště patří k nejvytíženějším v této oblasti. Bangkok disponuje dvěma letišti - Don Mueang a Suvarnabhumi. Hlavním mezinárodním letištěm se v roce 2006 stalo zcela nové letiště Suvarnabhumi.

Doprava z letiště Suvarnabhumi

Toto hlavní thajské letiště je centrálním uzlem. Nachází se 25 kilometrů od centra Bangkoku. Jde o šesté nejvytíženější letiště v Asii.

  • Doprava vlakem SkyTrain z letiště do Bangkoku: Expresní linka SkyTrain jede zhruba 15 minut. Jízdenka na Expres stojí 150 bahtů. Doporučujeme ale jet zastávkovým vlakem CityLine, který jede 27 minut a jízda stojí zhruba 50 bahtů. Oba vlaky jedou po vyvýšené koleji do cílové stanice Phataya Thai. Více informací o vlakovém spojení najdete na oficiálních stránkách.
  • Doprava autobusem do Bangkoku: Z terminálu odjíždějí pravidelné spoje několika společností. Cena je 80 – 150 bahtů.
  • Doprava taxíkem z letiště do Bangkoku: Jsou levné a spolehlivé. Doporučujeme vždy nasednout do oficiálních, tedy označených taxíků. Trvejte také před vyjetím na zapnutí taxametru. Stanoviště taxíků najdete hned u východu z letiště. Počítejte s cenou zhruba 7 Kč za ujetý kilometr.  

Doprava z letiště Don Mueang

Toto letiště bylo původně hlavním thajským terminálem. Na významu však ztratilo po otevření letiště Suvarnabhumi. V současné době se využívá pro domácí lety a pro nízkorozpočtové aerolinky, jako například AirAsia pro lety do Kuala Lumpuru, Indonesia AirAsia pro lety do Jakarty, Nok Air pro lety na Phuket, Orient Thai Airlines, charterové lety do Hong Kongu, Soulu, Solar Air, Thai AirAsia a další. Don Mueang je zhruba 23 kilometrů od centra Bangkoku.

  • Doprava taxíkem z letiště do Bangkoku: Pro cestu do centra doporučujeme použít taxi, cesta trvá půl hodiny až hodinu. Zaplatíte zhruba 7 Kč za kilometr.